Güvenlik Çözümleri

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Çözümleri

Güvenlik duvarları, ofis kullanıcılarınız ve ekipmanları ile internet arasındaki ilk savunma hattıdır. Ağınızı yetkisiz erişime karşı koruyarak, bilgisayar korsanlarının, kötü amaçlı yazılımların veya diğer saldırıların ağınıza ve nihayetinde sistem ve bilgisayarlarınıza girmesini önler. Ayrıca, ağınızdaki gelen ve giden trafik etkinliğini izler ve uygulanan güvenlik duvarı yapılandırma kurallarına göre bu trafiğe izin verip vermemeye karar verir.

Tümleşik güvenlik sistemlerini (DLP, IPS, IDS, Content Filtering, AV Control) tek bir çatı altında toplayarak L2-L8 katman güvenliğini sağlayan kurumsal güvenlik duvarı çözümleri sunuyoruz.

WAF - Web Uygulamarı Güvenlik Duvarı Çözümleri

Bir web uygulaması güvenlik duvarı, web sitenize gelen-giden trafiği izler ve filtreler, güvenli trafik normal şekilde devam ederken kötü amaçlı trafiği engeller. Ziyaretçiler web sitenize ulaşmadan önce, yasal trafik olup olmadıklarını belirlemek için WAF’tan geçerler ve kötü amaçlı bir trafik tespit edildiği anda engellenir. WAF, böylece siteniz ve erişim sağlamaya çalışan ziyaretçiler arasında bulunan bir koruma katmanıyla, kötü amaçlı trafiği web sitenizden uzak tutar.

İş ortaklarımızın güçlü desteği ile birlikte müşterilemizin Web sitelerinin korunmasına yönelik gelişmiş WAF çözümleri sunmaktaktayız.

Email Gateway Çözümleri

E-posta güvenliği şirketiniz için en önemli öncelik olmalıdır. E-posta, bilgisayar korsanları tarafından şirketinizin özel verilerine erişmek için kullanılan bir numaralı hedeftir ve kimlik avı gibi E-posta saldırıları gün geçtikçe artmaktadır. İlk savunma hattınız, E-postalarınızı bilgisayar korsanlarına, spam ve virüslere karşı koruyan bir E-posta Güvenliği Ağ Geçidi olmalıdır. Bu ağ geçitleri mail aktarımına izin vermeden önce, gelen E-posta içeriğini spam filtreleri aracılığıyla tarar, kötü niyetli E-postaları tanımlar ve önler. Böylece gelecekte tekrar gelebilecek olan bu tarz zararlı E-postları süzerek iletişimlerini önler.

IDS / IPS Saldırı Tespit ve Önleme Çözümleri

Yönetilen Saldırı Tespit Sistemleri (IDS) ve Yönetilen Saldırı Önleme Sistemleri (IPS), bir şirketin ağındaki istenmeyen ve potansiyel olarak zararlı trafikten kaynaklanan saldırıları algılar ve önler. Güvenlik duvarlarının yalnızca trafiğe baktığı yerde, bir IDS / IPS trafikteki içeriğe bakar ve harekete geçer. Gelen saldırıları önlemek ve devam eden saldırıları durdurmak için tasarlanmış sistemlerdir.

Kurumunuzun kaynaklarını çeşitli tehditlere karşı en iyi korumayı sunacak, pazarında lider iş ortaklarımız ile çözümler yaratmaktayız.

DDOS Koruma

DDoS saldırıları, sunucunuzu ve güvenlik duvarınızı binlerce sahte istekle, sunucunuzun güvenilir bağlantı isteklerine yanıt vermesinde veya güvenlik duvarınızın çevrimdışı duruma gelmesine kadar sürekli olarak meşgul eder. Bu nedenle DDoS koruması, işletmenizin sürekliliği üzerindeki etkisini azaltmak için hayati önlemler alır.

DDoS koruma çözümlerimiz, bir saldırı anında dahi en karmaşık DDoS saldırılarını bile algılar ve önler, sunucunuzun yalnızca gerçek trafik almasını ve işinizin her zamanki gibi çalışmasını sağlamak için kötü trafiği filtreler.

Değerli müşterilerimizin kaynaklarının güvenliğini sağlamak adına pazarında lider iş ortaklarımız ile birlikte gelişmiş koruma çözümleri sağlamaktayız.

Gelişmiş Antivirüs Çözümleri

Saldırı yetenekleri her geçen gün gelişirken, geleneksel antivirüs çözümlerinin bu saldırılara karşı yetersiz kaldığını görülmektedir. Gelişmiş Anti-Virüs sistemleri, geleneksel Anti-Virüs sistemlerinin aksine sadece imza tabanlı koruma değil, davranışsal analiz, makina öğrenimi ve static/dinamik kod analizi yaparak fidye ve zararlı yazılımlara (crypto) karşı tam koruma sağlamaktadır.

Günümüzde saldırganlar sadece bilgisayar ve sunucu sistemlerine odaklanmak ile kalmaz, mobil cihazlar da onların hedefindedir. Gelişmiş Anti-Virüs sistemlerini mobil (Akıllı Telefon, Tablet vb.) cihazlarda da kullanarak gerçek zamanalı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Ağ ve bilgi güvenliği mühendisleri olarak, gelişen tehditlerden korunmanın tek şartı ağınızda bulunan tüm cihazların birbirleri ile istihbarat sağlayarak tam koruma altında olmasını amaçlamaktayız.

DLP - Veri Kaybı Önleme Çözümleri

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ na tam uyumlu DLP (Data loss prevention) çözümlerimiz ile hassas verilerinizin yetkisiz üçüncü taraflarla – yanlışlıkla veya kasıtlı olarak – paylaşılmasını, sızdırılmasını veya yanlış yönetilmesi olasılığına karşı önlemler alıyoruz.

SIEM - (Güvenlik Bildirimi ve Olay Yönetimi)

Bir dizi tehdit algılama teknolojisi olarak SIEM sistemleri, bir kuruluşun siber güvenlik duruşunun bütüncül bir görünümünü sağlar. Bir SIEM hizmeti, kötü amaçlı etkinlikleri işaretlemek ve gerçek zamanlı olarak uyarılar oluşturmak için günlük ve olay bilgilerini toplar, yönetir ve analiz eder. Ayrıca en son siber tehditlerin bir veritabanını tutar, böylece siber saldırıları tanımlamak ve aktif olarak savunmak için şüpheli davranışlar çapraz referanslanabilir.

Gelişmiş SIEM çözümlerimiz ile kuruluşlara güvenlik, performans ve uyumluluk yönetimi için kapsamlı ve ölçeklenebilir bir çözüm sunmaktayız.

Encyrption - Şifreleme Çözümleri

Her kuruluşun insanlar arasında sürekli paylaşılan binlerce dosyası vardır. Paylaşımlar sırasında bu dosyalar yanlış ellere geçebilir ve veriler hileli faaliyetler için kullanılabilir. Şifreleme çözümleri ile bunun önüne geçebilirsiniz.

Şifreleme, dijital verileri yalnızca yetkili tarafların görüntüleyebileceği şekilde kodlama işlemidir. Tek tek dosyalar, klasörler veya tüm disk birimleri ve USB depolama aygıtları şifrelenebilir. Verilerinizi şifrelediğinizde, yalnızca siz ve şifre çözme anahtarlarını tutan herkes bu verilerin kilidini açabilir ve okuyabilir. Bu, bir saldırgan bir sunucuya girerek veya sabit sürücünüzü çalarak verilerinize erişse bile, anahtarları yoksa bunu anlayamayacakları anlamına gelir.

Verileriniz korunmasına ve bilgi akışınızın güvenliğini sağlamak adına güçlü algoritmalara sahip şifreleme çözümleri sunmaktayız.

Zafiyet Tarama Testi

Zafiyet Taraması, uçtan uca güvenlik açığı tarama ve yönetim platformudur. Hem iç hem de dış tehditleri tanımlamanıza ve yönetmenize, riskleri raporlamanıza olanak sağlar. Zafiyet Taraması ile tüm saldırı yüzeyiniz haritalandırır ve siber tehditlerle ilişkili kritik açıklar ortaya çıkarılır.

Gerçekleştirğimiz Zafiyet Taraması ile işletmeniz için hem iç hem de dış tehditleri tanımlamanıza ve yönetmenize, riskleri raporlamanıza olanak sağlıyoruz. Güvenlik açığı taraması ile tüm saldırı yüzeyinizi haritalandırıyor ve siber tehditlerle ilişkili kritik açıkları ortaya çıkarıyoruz. Güvenlik duvarları, yönlendiriciler, anahtarlar (Switch), sunucular, işletim sistemleri ve uygulamalar gibi ağ cihazları ve sistemleri kontrol ediyor, potansiyel güvenlik açıklarını belirliyouz.

Hotspot Çözümleri

5651 sayılı kanun yönetmeliklerine uygun ve bulut tabanlı çalışan Hotpot çözümümüz ile, işletmelerin sorunsuz bir Misafir ve Ziyaretçi internet erişim deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyoruz.