Ağ Çözümleri

Kablolu Ağ Çözümleri

 Ağ Güvenliği, herhangi bir kuruluşun önceliği olmalıdır. Ağ sistemleriniz güvenlik tehditlerine karşı ne kadar iyi korunuyor?

 Gebze Bilgisayar Hizmetleri olarak, işletmenizin ağ altyapısını saldırılara ve istenmeyen davetsiz misafirlere karşı oluşabilecek riskleri analiz ediyor ve ön görülen tehditleri belirleyerek ağınızın performansını ve güvenliğini artırmak adına çözümler sunuyoruz.

Yerel Ağ (LAN) Tasarımı

Fiziksel Kurulum ve Yönetimi

Yapılandırma Sorunları

Layer2 Güvenlik Çalışmaları

802.1x Kimlik Doğrulama Çalışmaları

Performans Analizi ve Optimizasyonu

Kablosuz Ağ Çözümleri

 Kablosuz Ağ’ ınız BT altyapınızın önemli bir bileşenidir. İşletmenizin ihtiyaçları için tasarlanmış Kablosuz Ağ çözümleri sunarak müşterilerimizin kablosuz ağlarını tasarlamalarına, kurmalarına ve yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

Kablosuz Ağ Tasarımı

Site Survey Çalışması

Yapılandırma Sorunları

Performans Analizi

Fine-Tunning Ayarları

802.1x Kimlik Doğrulama Çalışmaları

Yük Dengeleme Çözümleri

 Yük dengeleme, iş yükünün birden çok sunucuya dağıtılarak web sitelerinin, uygulamaların, veritabanlarının ve diğer hizmetlerin performansını ve güvenilirliğini artırmak için yaygın olarak kullanılan bir ağ teknolojisidir. Yük dengeleyicisi yükü hafifletmek, gecikmeyi ve diğer sorunları en aza indirmek için tek bir sunucuya yapılacak istekleri dağıtabilir. Bu, özellikle yüksek veri aktarımı gereksinimi olan ortamlarda uygulamaların ve içeriğin güvenilir bir şekilde sunulmasını sağlar.

 Kritik uygulamalarınızın ve web sitelerinizin kullanılabilirliğini, performansını ve son kullanıcı deneyimini geliştirmenizi sağlayan yük dengeleme çözümleri sunuyoruz.

Altyapı Çözümleri

Veri kablolaması, herhangi bir şirketin ağ altyapısının önemli ama çoğu zaman gözden kaçan bir öğesidir. Zayıf kablolama, ağın performansını ve güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Solid Bilişim Teknolojileri olarak öncelikle mevcut altyapıları göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızı değerlendiriyoruz, ardından yeni ağı tasarlayıp kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Sistem Odası Kurulumu

Yapısal kablolama

Bakır ve Fiber Optik Sonlandırma

Etiketleme ve Haritalandırma